Leto vo Francúzsku 2018
Pondelok 30. Januára 2017
Autor: Surf-trip.sk
Foto-video: surf-trip.sk
0 komentárov

Leto vo Francúzsku 2018

Celé leto budeme mať základňu aj vo francúzskej dedinke Léon, ďaleko od pláží plných turistov. Poďte si užiť krásne francúzske pobrežie a vlny, lekcie od profesionálnych inštruktorov a čarovný francúzsky vidiek s miestnymi dobrotami.

ZÁKLADNÉ INFRORMÁCIE

Cena         od 23€ za noc
Inštruktori:         Otmar Oliva, Lenka Sedlářová, Gary Zebrowski 
Doprava:         mikrobusy, vlastná doprava, letecky
Navštívené krajiny:         Francúzsko
Surfové vybavenie:         k zapožičaniu na mieste
Ubytovanie:         SURFTRIP surf house pri jazere
Poistenie:         nie je v cene zájazdu
Doplnkové aktivity:         surf, bicykle, inline korčule, výlety do okolia
  

DOSTUPNÉ TREMÍNY

Na letné surf-tripy sa môžete prihlásiť už teraz. Kurzy začínajú vždy sobotným príjazdom. 

Pokiaľ vám nevyhovujú vypísané termíny alebo chcete využiť naše individuálne služby neváhajte nás kontaktovať na e-mail lenka@surf-trip.sk

SURFTRIP HOUSE

SURFTRIP Surf House nájdete na okraji malebného mestečka Léon, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov od vyhláseného surfového spotu Messange a niekoľkých ďalších pláží. Vo vile dekorovanej v klasicky francúzskom vintage štýle nádete dve štvorlôžkové a jednu dvojlôžkovú izbu. Celé podkrovie slúži ako spoločná izba až pre šesť ľudí a je ideálna pre väčšiu partiu kamarátov. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou. SURFTRIP Surf House je ideálny tiež pre väčšiu skupinu kamarátov alebo niekoľko rodín. Maximálny počet ubytovaných je 14 osôb. 

V prízemí domu je spoločenská miestnosť s jedálňou, krbom a televíziou. Väčšinu času ale budete tráviť vonku na zastrešenej terase, ktorú si hneď po príjazde zamilujete. Pred Surf Housom je trávnatá záhrada, ktorá ponúka veľké množstvo aktivít. Môžete tu cvičiť jógu, trénovať balanc na slack-line a indoboarde alebo len tak odpočívať v tieni v hojdacej sieti. V cene ubytovania sú posteľné obliečky, odporúčame však vlastné uteráky. Ubytovanie v stanoch nie je možné. Internet si môžete zabezpečiť prostredníctvom miestnej SIM karty, prípadne využiť platený internet na mieste.

Do desať minút chôdze sa dostanete k jazeru Étang de Léon. Na jeho brehu sa nachádza rozľahlá prírodná rezervácia. Na jazere si môžete vyskúšať paddleboard, windsurf alebo obyčajné šlapadlo. Pre lenivcov a hladovcov je tu taktiež piesočná pláž a reštaurácia ponúkajúca klasické francúzske špeciality. Ak sa od Surf Housu vydáte na druhú stranu, po pár minútach sa dostanete do centra mestečka. Okrem nádhernej architektúry tu nájdete kaviarne, reštaurácie, obchody so suvenírmi a kino. Priamo na hlavnom námestí mestečka prebiehajú každú sobotu farmárske trhy. 

SURFOVANIE

Aj keď sa Surf House nenachádza priamo pri oceáne nemajte strach, že sa vo vlnách nevyšantíte podľa svojich predstáv. Len 15 minút autom od domu nájdete vyhlásené surfové spoty Messange a Moliets. Minulú sezónu sme objavili ešte jeden menej známy spot ponúkajúci perfektné podmienky počas celého dňa. V rámci zachovania tajomstva vám však jeho meno nepovieme. Na pláž jazdíme každý deň a keď to dovolia podmienky tak aj dvakrát denne. 

Surfové lekcie nie len pre úplných začiatočníkov ale aj pre skúsených jazdcov vedené overenými inštruktormi s licenciou ISA sú u nás samozrejmosťou. V Léone má výučbu na starosti náš dlhoročný priateľ a skvelý surfer Gary Zebrowski. Gary je taktiež skvelý snowboardista a už dvakrát reprezentoval Francúzsko na ZOH. (Viac si o ňom môžete prečítať tu). Aby sme váš surfový progres ešte viac podporili tak k trom lekciám v priebehu týždňa pridávame obľúbený viedocoaching, ktorý pomôže odhaliť jazdecké chyby. Vďaka rozboru jazdy si svoje chyby ľahšie uvedomíte a ďalšie dni sa ich budete snažiť odstrániť. 

K dispozícii je taktiež požičovňa kompletného surfového vybavenia pre jazdcov všetkých úrovní. Pokiaľ si nie ste istý aká doska je pre vás najlepšia, ponúkame možnosť vyskúšať ich v priebehu pobytu niekoľko, tak aby ste postupne zistili aký druh a veľkosť vám najviac vyhovuje. 

Surfové lekcie

Už štvrtým rokom s nami spolupracuje profesionálny surfový inštruktor Gary Zebrowski (viac si o ňom môžete prečítať tu). V priebehu leta si u neho môžete objednať tri alebo viac surfových lekcií pre začiatočníkov aj pokročilých. Menej ako tri lekcie neponúkame, na základe skúseností vieme, že sa za tak krátku dobu veľa pokrokov neurobí. V prípade núdze môžeme, aj keď veľmi neradi, ponúknuť jednu ukážkovú lekciu. 

LOKALITA

Kúzelné mestečko Léon nájdete v oblasti Les Landes, 27 km od Hossegoru a 50 km od kúpeľného mesta Biarritz. Najbližšie pláže sú vo vzdialenosti 10 minút jazdy autom smerom do Moliets a Messange. Zamilujete si ho pre atmosféru Francúzskeho vidieku, rodinné reštaurácie, dedinské obchody s miestnymi produktami, historické zákutia a jazero. To leží na kraji a slovenskými turistami zatiaľ neobjavenej prírodnej rezevácie Courant d'Huchet.

Surfové spoty v okolí ponúkajú rovnako kvalitné vlny ako Hossegor a Seignosse s tým, že v priebehu leta je tu o poznanie menej ľudí. Surfové lekcie pod vedením Garyho Zebrowski budú prebiehať vo Vieux Boucau.

STRAVOVANIE

V SURFTRIP Surf House sú vám k dispozícii dve plne vybavené kuchyne, v ktorých si môžete každý deň pripravovať svoje obľúbené jedlá. Jedna je v prízemí domu a druhá vonku na priestranej terase. Vonkajšia kuchyňa disponuje veľkým elektrickým grilom. 

Čo sa týka nákupu potravín, tak máte hneď niekoľko možností. Každý druhý deň jazdíme do miesteho supermarketu, kde nakúpite naozaj kvalitné potraviny za cenu podobnú ako u nás. Fajnšmekri môžu nakupovať mäso u mäsiara, seafood v miestnej rybárni a ovocie, zeleninu, pečivo a lokálne víno na farmárskych trhoch. Tieto obchody sú vzdialené len niekoľko minút chôdže od domu. Pokiaľ si chcete dovolenku užiť so všetkým môžete navštíviť niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú klasické francúzske špeciality, seafood alebo úžasnú pizzu. Náš personál vám po dohode rád pripraví vyhlásené hamburgery či francúzsku klasiku Filet mignon. 


DOPRAVA

Cesta do Léonu má sice z Bratislavy cez 2 000 km, ale po nemeckých a francúzskych dialniciach pomerne rýchlo utečie. V prípade záujmu vám môžeme odporúčiť nami overenú trasu, na ktorej sa vyhnete väčšine mýtných brán a ušetríte tak nemalé peniaze. 

Najkomfortnejším spôsobom dopravy je lietadlo. Najvýhodnejšie lety nájdete na trase Praha - Bordeaux od spoločnosti Volotea Airlines. Prípadne na trase Viedeň - Bordeaux. Vyhľadávať môžete aj lety do mestečka Biarritz. Po dohode vás môžeme na letisku v Bordeaux alebo Biarritz vyzdvihnúť. Pokiaľ nemáte vlastnú dopravu ponúkame vám odvoz osemiestnymi klimatizovanými mikrobusmi. Tieto odchádzajú z Prahy každý piatok večer a späť vždy nasledujúcu sobotu v doobedňajších hodinách. Z Bratislavy odchádzajú mikrobusy len v prípade záujmu min. 6 osôb/termín. 


SLUŽBY

Zapožičanie surfového vybavenia

Počas leta zapožičiavame surfové vybavenie pre úplných začiatočníkov, pokročilých jazdcov aj expertov. S výberom vám vždy poradia členovia nášho teamu. Aj napriek širokej ponuke odporúčame rezerváciu vopred a to predovšetkým v prípade, že máte špecifické požiadavky. 

Surfový guide

Pre skupinku pokročilých jazdcov ponúkame surfového guida, ktorý vás prevedie miestnymi surfovými spotmi, predstaví špecifiká okolitých pláží a natočí. Večer s vami následne preberie vaše jazdy.

Výlet do Hossegoru a Biarritz

Keď budete mať chuť, môžete sa s nami jeden deň v týždni zájsť na výlet do Hossegoru a Biarritz. Cestu za poznaním zakončíme večerou vo vyhlásenej mušlárni v Cabretone. 

Doprava do/z Francúzska

Pokiaľ nemáte vlastnú dopravu, môžete využiť našu a to z Prahy do Francúzska a späť. Z Prahy vyrážame každý piatok večer a vraciame sa nasledujúcu nedeľu ráno. Ak chcete dopravu na pláže a do obchodov môžete využiť náš každodenný shuttle

BALÍČKY A CENY

Pre zjednodušenie príprav vášho surfového leta sme pripravili štyri jednoduché balíčky:

BED & SURF: 298€

 • cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe, 7x zapožičanie surfu a neoprénu

BED & SURF & VÝUČBA: 380

 • balíček je pripravený predovšetkým pre úplných začiatočníkov. Cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe, 3x surfová lekcia vrátane každodennej dopravy na pláž, 7x zapožičanie surfu a neoprénu

 ODPORÚČAME!!! - BED & SURF & VÝUČBA & DOPRAVA NA MIESTE: 388€ 

 • balíček je pripravený predovšetkým pre úplných začiatočníkov. Cena zahŕňa ubytovanie v štvorlôžkovej izbe. 3x surfové lecie vrátane každodennej dopravy na pláž, 7x zapožičanie surfu a neoprénu

BED & SURF & DOPRAVA NA MIESTE: 403€

 • tento balíček naopak predstavuje kompletný servis pre samostatných surferov, ktorí nemajú vlastnú dopravu. Cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe, 7x zapožičanie surfu, neoprén a 7x dopravu

BED & SHUTTLE: 230€

 • balíček odporúčame samostatným surferom bez vlastnej dopravy, ktorí u nás chcú byť čo najdlhšie. Cena zahŕňa 7x ubytovanie v päť až šesť posteľovej izbe a 7x dopravu

Ceny individuálnych služieb:  

 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe: 32€ /osoba/noc
 • ubytovanie v štvorlôžkovej izbe: 24€ /osoba /noc 
 • ubytovanie v spoločnej izbe pre 5 -6 osôb: 23€ /osoba /noc
 • zapožičanie surfu: 13€ /deň
 • zapožičanie neoprénu: 30€ /týždeň
 • 3 surfové lekcie vrátane dopravy na pláž: 89€ + zapožičanie vybavenia
 • 5 surfových lekcií vrátane dopravy na pláž: 134€ + zapožičanie vybavenia
 • výlet do Biarritz a Hossegoru: 15€ /osoba pri min. počte 5 osôb
 • doprava do/z Prahy: 100€ /jedna cesta 
 • využitie každodenného shuttle na pláže: 60€ /osoba / týždeň
 • surfguide vrátane dopravy po plážach: 45€ /deň pri počte do 5 osôb
 • Doprava z/na letisko z Bordeaux: 70€ /auto
!!! Účastníkov s vlastnou dopravou upozorňujeme, že samotné kurzy sú vždy od soboty do soboty !!!

INDIVIDUÁLNE SLUŽBY

 • Pokiaľ máte záujem len o surfové lekcie alebo zapožičanie surfového vybavenia prosím kontaktujte nás na email: crew@surf-trip.cz  alebo volajte na: +420 606 288 545.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: leto Francúzsko surfovanie surf surfový domček Léon

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!