Jóga na Bali 2018
Sobota 10. Decembra 2016
Autor: Surf-trip.sk

0 komentárov

Jóga na Bali 2018

Relax a jóga na Bali!!! Ubytovanie v raji, jóga s českým lektorom a miestnym lektorom, cestovanie a čerstvý kokos každé ráno!!!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Cena zájazdu:           od 1.411 EUR vrátane letenky 
Inštruktori          Honza Páleníček, Bohdana Šebestová, Tereza Olivová
Doprava:          letecky z Prahy
Krajina          Bali
Ubytovanie:          dvojlôžkové izby s klimatizáciou alebo autentické gazebo 
Poistenie          nie je v cene zájazdu
Doplnkové akitivity:          lekcie surfovanie alebo rafting, výlety, návšteva miestnych jógových centier, masáže     
   

DOSTUPNÉ TERMÍNY

ČO NA VÁS ČAKÁ

Vďaka spolupráci s lektorkou jógy Bohdanou Šebestovou vás môžeme pozvať na štrvrý jógový pobyt na indonézskom Bali, uprostred vilovej štvrti Canggu, kúsok od pláže a ryžových polí. Dvanásťdenný pobyt sme zostavili tak, aby ste si každý deň mohli zacvičiť jógu v našej záhrade alebo blízkom jógovom altánku, stretli ste sa s miestnou jogínskou kultúrou a spoznali pár zaujímavých miest, kam sa s cestovnou kanceláriou nedostanete. 

Po celú dobu sa o vás budú starať naši vodiči, nemusíte sa teda púšťať do stresujúcej jazdy na skútroch. V cene pobytu sú masáže, lekcie surfovania alebo rafting na divokej rieke. Základný program si môžete rozšíriť o ďalšie výlety. Boli by sme ale neradi, keď by ste si pre veľa cestovanie nenašli čas pre obyčajný odpočinok pod palmou. A každý deň bude začínať čerstvým kokosom!!!

JÓGA

Vaším sprievodcom a lektorom jógy bude Bohdana Šebestová. Bóďa sa na cestu jógy vydala vďaka snowboardingu a surfingu. Zistila, že jóga je pre tieto športy výborným doplnkom na získanie fyzickej kondície, k skľudneniu mysle, pocitu vnútorného mieru, harmónie a radosti. 

Bohdanine prvé kroky viedli cez hodiny Hatha a Power jógy až k inštruktorskému kurzu Hatha jógy a Ashtanga jógy v Indii. Jóga už pre ňu nie je len doplnkovým cvičením k rôznym športom, ale stala sa jej neodmysliteľnou životnou súčasťou. Svoje znalosti rozširuje na jógových workshopoch, štúdiom v Indii a zameriava sa na štúdium asistencie v jógových pozíciach. Jej prístup k jógovej praxi je ovplyvnený Asthanga jógou a svoje lekcie vedie v štýle vinyasa jógy a Hatha jógy. 

Cieľom Jógy na Bali je spojiť cvičenie s nezabudnuteľnou atmosférou kúzelného ostrova. Možnosť cvičenia je dvakrát denne ráno/večer. V priebehu dňa si môžete užívať výlety, surfovanie, poznávať miestnu kultúru alebo relaxovať pri oceáne. Ranné cvičenie je zamerané na uvedomenie si dychu a rozhýbanie tela, venujeme sa skôr technicky náročným ásanám a zostavám. Cieľom ranného cvičenia je pripraviť a naladiť vás na prichádzajúci deň. Vedie ich český inštruktor. Večerné cvičenia vedie balijský inštruktor, aby ste mali možnosť vyskúšať taktiež miestny prístup k jóge. 

Cestovaním smerom na východ sa tak trochu vytráca aj náš západný prístup „škatuľkovanie“ jógy, ktorý rád vymedzuje jógové štýly. Slovo jóga väčšinou postačí. Pokiaľ by sme ale predsa len chceli vymedziť prístup, z ktorého pri našom cvičení vychádzame, tak ranné lekcie budú inšpirované tradičnou ashtana jógou so zameraním sa na spojenie dychu a pohybu.

Na našom pobyte nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti s jógou, tieto budú však pre vás výhodou. Pokiaľ pravidelne praktikujete určitý štýl jógy určite príďte zažiť nové skúsenosti a hlavne načerpať atmosféru miestneho prostredia. 

UBYTOVANIE

V rámci balíčku vám ponúkame dve kategórie ubytovania. Všetkým ubytovaným je k dispozícii spoločná, plne vybavená kuchyňa, chill-out zóna, záhradné grilovania a detský kútik. Vo vile je vysokorýchlostné pripojenie k internetu

Ubytovanie je zabezpečené v našom SURF-TRIP/Riviera House a okolitých domoch, ktoré sú ideálnym kompromisom medzi ubytovaním v klasických nízko nákladových domoch pre cestovateľov a drahých hoteloch. Stretnete sa tak so skutočnými obyvateľmi Bali a to predovšetkým pod vedením nášho miestneho správcu, majstra Trisny. 

LOKALITA

Oblasť Canggu je vyhlásená krásnou prírodou a množstvom ryžových polí. Nočný život sa tu spája s kľudným vidiekom. Miesto má strategicky dobrú polohu na výlety. Ďaleko to nie je k sopkám ani do turistickej Kuty alebo do prístavu Padangbai. Canggu je prepletené množstvom lokálnych warungov aj luxusných reštaurácií. Nájdete tu rad masérskych salónov a wellness štúdií. 

DVOJLOŽKOVÉ IZBY

Každá z dvojlôžkových izieb je zariadená v špecifickom štýle s osobitným kúzlom. Nájdete tu napríklad Surf room alebo štýlový Boho room. Izby majú klimatizáciu s možnosťou nastavenia individuálnej teploty, kúpeľňu s teplou vodou a vlastný vchod z terasy

GAZEBO

Variant ubytovania vo vonkajšom gazebe je určená tým, ktorí vyhľadávajú autentické zážitky a chcú ušetriť peniaze na ďalšie aktivity. Naše gazebá sú krásne, priestranné a majú neopakovateľnú atmosféru. Nevýhodou (alebo výhodou?) je ranný ruch – od predavačov ovocia, alebo kohút našich susedov. 

STRAVOVANIE

V cene pobytu sú 5x bohaté raňajky a 5x večera plná lokálnych špecialít. Samozrejmosťou sú v prípade záujmu aj jedlá pre vegetariánov. V blízkom okolí sú obchody s potravinami, príjemné a útulné kaviarne a typické warungy s občerstvením. Pre čerstvé exotické ovocie si môžete/musíte zájsť na neďaleký trh. 

DOPRAVA

Cena zahŕňa spiatočnú letenku Praha – Denpasar – Praha s dvomi prestupmi. Súčasťou balíčku je aj doprava z/na letisko a výlety na mieste klimatizovaným minibusom s miestnym vodičom. 

CENA

Cena s ubytovaním v gazebe: 1.411€*

Cena s ubytovaním v dvojlôžkovej izbe: 1.457€*

Cena zahŕňa:

  • letenku s dvomi prestupmi
  • 12 nocí ubytovania v dvojlôžkovej izbe/gazebe
  • doprava na mieste, autá s vodičom, 7 miest k sedeniu
  • každodenná jóga s českým inštruktorom, jedna lekcia s miestnym inštruktorom
  • deň s jógovým sprievodcom po chrámoch a jogínskych miestach
  • výlet s prekvapením mimo turistické miesta
  • raňajky 5x
  • večere 5x
  • surfová lekcia vrátane zapožičania surfového vybavenia alebo rafting
  • 2 masáže (45 minút)

*ceny sú rátané podľa aktuálnych cien leteniek. V prípade záujmu si pobyt môžete zakúpiť taktiež bez letenky. Pri nákupu vlastných leteniek je potrebné zohľadniť, že pobyt je na 12 nocí, teda od 28.4. do 10.5.2018 a od 2.10. do 14.10.2018. Vypísané termíny sú vrátane leteckej dopravy s nami.  

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Bali jóga surf-trip surfovanie

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!