Jóga na Bali 2020
Streda 21. Augusta 2019
Autor: Surf-trip.sk
Foto-video: surf-trip.sk
0 komentárov

Jóga na Bali 2020

Milovníci jógy a exotiky si prídu na svoje na našom jógovom pobyte na Bali. Pre opakovaných účastníkov máme množstvo prekvapení. Namasté!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Cena zájazdu:           od 1.500€ vrátane letenky
Inštruktori:          Bohdana Šebestová, Tereza Olivová, Lenka Sedlářová
Doprava:          vlastná doprava, letecky
Navštívené krajiny:          Bali, Indonézia
Ubytovanie:          dvojlôžkové izby s klimatizáciou alebo autentické gazebá
Poistenie:          nie je v cene zájazdu
Doplnkové aktivity:          lekcie surfingu, či rafting, výlety, návšteva miestnych jógových centier, masáže, prednášky

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY

ČO NA VÁS ČAKÁ

Vďaka spolupráci s lektorkou jógy Bohdanou Šebestovou vás môžeme pozvať na ďalší jógový pobyt na indonézskom Bali, uprostred vilovej štvrti Canggu, kúsok od pláže a ryžových polí. Dvanásť dennú dovolenku sme zostavili tak, aby ste si každý deň mohli zacvičiť jógu v jógovej šale uprostred ryžových polí, stretli sa s miestnou jogínskou kultúrou a spoznali pár zaujímavých miest kam sa s cestovnou kanceláriou bežne nedostanete.

Po celú dobu sa o vás bude starať český delegát a naši šoféri, nemusíte sa teda púšťať do stresujúcej jazdy na skútroch. V cene pobytu sú masáže, lekcie surfovania, výlet do chrámov alebo rafting na divokej rieke. Základný program si môžete rozšíriť o ďalšie výlety. Nebudeme však radi, keby ste si kvôli cestovaniu nenašli čas pre obyčajný oddych pod palmou. A každý deň bude začínať čerstvým kokosom!!!

JÓGA

Vašim sprievodcom a lektorom jógy bude Bohdana „Bóďa“ Šebestová. Bóďa sa na cestu jógy vydala vďaka snowboardingu a surfingu. Zistila, že jóga je pre tieto športy výborným doplnkom na získanie fyzickej kondície ale aj k skľudneniu mysle, pocitu vnútorného mieru, harmónie a radosti. Bohdana Šebestová je taktiež za značkou MalaBo Soul Jewelry.

Jej prvé kroky viedli cez hodiny Hatha a Power jógy až k inštruktorskému kurzu v Indii, kde vyštudovala 200 hodinový a 300 hodinový inštruktorský kurz Hatha jógy a Ashtanga jógy. Jóga pre ňu nie je len doplnkom k športom ale stala sa jej neodmysliteľnou životnou súčasťou. Svoje znalosti rozširuje na jógovych workshopoch, každoročným štúdiom v indických ašrámoch, štúdiom mantier a štúdiom hry na indický hudobný nástroj harmonium.

Cieľom Jógy na Bali je spojiť cvičenie s nezabudnuteľnou atmosférou kúzelného ostrova. V cene pobytu je každodenné cvičenie v češtine, kedykoľvek v priebehu pobytu sa môžete pridať k lekciám miestnych cvičiteľom v našej šale. Jedna lekcia s miestnymi lektormi je v cene pobytu. V priebehu dňa si potom môžete užívať výlety, surfovanie, poznávanie miestnej kultúry alebo relaxovať pri oceáne.

Cestovaním smerom na východ sa tak troška vytráca aj náš západný prístup „škatulkovania“ jógy, ktorý rád vymedzuje jógové štýly. Slovo jóga väčšinou postačí. Pokiaľ by sme ale predsa len chceli vymedziť prístup, z ktorého pri našom cvičení vychádzame tak je to predovšetkým tradičná Hatha jóga so zameraním na využívanie pomôcok s Asthanga jógou. Lekcie prebiehajú v plne vybavenej jógovej shale v ryžových poliach, kde sú k dispozícii bolstre, pásky, bloky, podložky a laná.

 

Na našom pobyte nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti s jógou, určite pre vás budú ale výhodou. Pokiaľ pravidelne praktikujete určitý štýl jógy získate nové skúsenosti a hlavne načerpáte atmosféru miestneho prostredia.

UBYTOVANIE

V rámci balíčka vám ponúkame tri kategórie ubytovania. Všetkým ubytovaným je k dispozícii spoločná, plne vybavená kuchyňa, chill-out zóna, záhradný grill a detský kútik. Vo vile je vysokorýchlostné pripojenie na internet.

Ubytovanie je zabezpečené v našom SURF-TRIP/Riviera House s malým bazénikom a v okolitých domoch, ktoré sú ideálnym kompromisom medzi ubytovaním v klasických nízko nákladových domoch pre cestovateľov a drahých hoteloch. Stretnete sa tak so skutočnými obyvateľmi Bali a to predovšetkým pod vedením nášho miestneho správcu majstra Trisny.

V prípade zvláštnych želaní a záujmu o ubytovanie mimo areál s ostatnými účastníkmi nás kontaktujte na e-mail: lenka@surf-trip.sk

Dvojlôžkové izby

Každá z dvojlôžkových izieb je zariadená v špecifickom štýle. Nájdete tu napríklad Surf room alebo štýlový Boho room. Izby majú klimatizáciu s možnosťou nastavenia individuálnej teploty, kúpeľňu s teplou vodou a vlastný vchod z terasy.

Gazebo

Variant ubytovania vo vonkajšom dvojlôžkovom gazebe so spoločnými bambusovými kúpeľňami je určená tým, ktorí vyhľadávajú autentické zážitky a chcú ušetriť peniaze na ďalšie aktivity. Naše gazebá sú krásne, priestranné a majú neopakovateľnú atmosféru. Nevýhodou (alebo výhodou?) je ranný ruch od predavačov ovocia, kikiríkanie kohúta u susedov.

LOKALITA

Oblasť Canggu je vyhlásená krásnou prírodou a početnosťou ryžových polí. Nočný život sa tu kĺbi s kľudným vidiekom. Miesto má strategicky dobrú polohu na výlety. Ďaleko to nie je k sopkám ani do turistickej Kuty alebo do prístavu Padangbai. Canggu je pretkané množstvom lokálnych warungov a luxusných reštaurácií. Nájdete tu rad masérskych salónov a wellness štúdií.

STRAVOVANIE

V cene pobytu sú 5x bohaté raňajky a 5x večera plná lokálnych špecialít. V prípade záujmu ponúkame aj vegetariánsku stravu. V blízkom okolí sú obchody s potravinami, príjemné a útulné kaviarne a typické warungy s občerstvením. Pre čerstvé exotické ovocie si môžete/musíte zájsť na neďaleký trh.

DOPRAVA

Cena zahŕňa spiatočnú letenku Praha – Denpasar – Praha s jedným prestupom. V prípade navýšenia palivových poplatkov a letiskových táx na nami stanovenú cenu bude účtovaný doplatok a to na základe aktuálnych cien. Súčasťou balíčka je aj doprava z/na letisko a výlety na mieste klimatizovaným minibusom s miestnym šoférom.

CENA

Cena s ubytovaním v gazebe: 1.508€*

Cena s ubytovaním v dvojlôžkovej izbe: 1.556€*

Cena zahŕňa:

  • letenku s jedným až dvomi prestupmi
  • 12 nocí ubytovania v dvojlôžkovej izbe / gazebe
  • doprava na mieste, autá so šoférom
  • každodenná jóga s českým inštruktorom, jedna lekcia s miestnym inštruktorom
  • deň s jógovým sprievodcom po chrámoch a jogínskych miestach
  • návštevy okolitých jogových šal
  • raňajky 5x
  • večere 5x
  • surfová lekcia vrátane zapožičania vybavenia alebo rafting
  • 2 masáže (60 minút)

*ceny sú rátane podľa aktuálnych cien leteniek. V prípade záujmu si pobyt môžete zakúpiť taktiež bez letenky. Pri nákupe vlastných leteniek je treba zohľadniť, že samotný pobyt je 12 nocí. Vypísaný termín je vrátane leteckej dopravy s nami.

JÓGA NA BALI EXCLUSIVE

Každý rok sa snažíme pre opakovaných účastníkov jeden z pobytov oživiť zaujímavou novinkou. Preto sme v termíne 16. 5. - 30. 5. 2020 sťahujeme na štyri posledné noci do jógového rezortu Salty Breeze na juhu ostrova, uprostred prírody, ďaleko od klasického balijského ruchu a zhonu. Na tomto pobyte bude opäť prítomný indický jógový učiteľ a kňaz Mandeep. Príplatok za tento pobyt je 196€ a bude vám naúčtovaný pri spracovaní prihlášky. 

A AKÁ JE REALITA?

Prečítajte si v autentických príspevkoch od našich účastníkov o tom ako to u nás v skutočnosti vyzerá.

Moja vysnívaná jóga na Bali. Poprosili sme Martinu Jaškovú aby nám zo svojho pobytu napísala krátky report. Tu si ho môžete prečítať.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!