Lanzarote 2019
Streda 14. Augusta 2019
Autor: Surf-trip.sk
Foto-video: surf-trip.sk
0 komentárov

Lanzarote 2019

Ponúkame vám možnosť surfovania po celý rok!!! Pre začiatočníkov, pokročilých ale aj surfových expertov s ubytovaním priamo na pláži Famara!!!

Základné informácie

Cena         od 20€/ noc
Inštruktori:         Roberto Merli, miestni inštruktori 
Doprava:         vlastná doprava, letecky
Navštívené krajiny:         Španielsko – Kanárske ostrovy
Surfové vybavenie:         v cene vrátane zapožičania neoprénu
Ubytovanie:         v dome surfovej školy / v plážovom bungalove
Poistenie:         nie je v cene zájazdu
Doplnkové aktivity:         nie sú v cene zájazdu
  

Program

Kurzy surfovania na ostrove LANZAROTE, v surferskej dedine Famara prebiehajú po celý rok. Nemusíte čakať na termín organizovaného SURFTRIPU a surfovať môžete ísť už zajtra. Kurzy sú určené úplným začiatočníkom a pokročilým jazdcom so záujmom o prehĺbenie si doterajších vedomostí a to pod dozorom skúsených surferov a inštruktorov v skupinkách maximálne 8 osôb. Cena jedného kurzu surfovania zahŕňa 20 hodín výučby v piatich dňoch na niektorej zo začiatočníckych pláži ostrova Lanzarote

Výučba prebieha podľa nižšie uvedených bodov. V cene kurzu je zapožičanie kompletného vybavenia vrátane neoprénu, základné poisteniefotografie v malom rozlíšení. Výučba prebieha na penových doskách a epoxy boardoch, ktoré sú pre začiatočníkov a mierne pokročilých jazdcov najideálnejšie. K dispozícii sú aj laminátové alebo epoxy shortboardy a longboardy pre pokročilých jazdcov, ktorí nemajú vlastnú výbavu. Vzhľadom k tomu, že nejde o klasický surfový kemp ale o kurz, nezahŕňa žiadny sprievodný program. 

Ubytovanie

Ponúkame vám tri kategórie ubytovania. Pre tých, ktorí chcú ubytovanie priamo na pláži, vychutnať si východy a západy slnka a surfovať kedykoľvek v priebehu dňa odporúčame ubytovanie v štýlových plážových bungalovoch na pláži Famara vo vzdialenosti 10 min. chôdze od mestečka. 

Bunglaovy majú veľmi dobre vybavenú kuchyňu, gril, dvojlôžkové spálne, niekoľko kúpeľní a vo väčšine prípadov výhľad na oceán. Obchod, reštaurácia a bar je aj priamo v areáli bungalovov. Wi-Fi pripojenie záleží na počasí a vetri. K potrebnej práci na internete odporúčame návštevu miestnych surfových kaviarničiek, barov a reštaurácií. Ubytovanie zabezpečujeme pre skupiny 2 – 10 ľudí. Cena závisí od počtu ubytovaných osôb a ročnom období, pohybuje sa v rozmedzí od 19 – 34€ /osoba/ noc

Druhým variantom ubytovania je dom surfovej školy – SURF HOUSE – vo vzdialenosti 10 min. jazdy od pláže. Transport na pláž je zahrnutý v cene surfového kurzu. V dome je veľmi dobre vybavená kuchyňa, spoločná obývacia izba, bazén, Wi-Fi a 6 izieb pre 1 – 6 osôb/izba. 

Tretím variantom sú súkromné apartmány v dedinke La Santa, kde sa tiež nachádza naša surfová škola. Ubytovanie odporúčame tým, ktorý si nepožičali auto. V dedine sú obchody aj reštaurácie, na surfové lekcie sa odchádza priamo z jej centra. 

Doprava

Najlacnejšiu letenku si zabezpečíte sami a to s niektorou z nízko nákladových spoločností. Porovnanie letov nájdete na www.skyscanner.com So zakúpením najlacnejších leteniek vám radi pomôžeme na e-maily lenka@surf-trip.sk Doprava z/na letisko, na surfové spoty a na výlety bude zabezpečená osobnými autami alebo mikrobusmi.

Ak si objednáte pobyt vrátane letenky, tak na Lanzarote poletíte charterovým letom spoločnosti CK CANARIA TRAVEL a to vždy v stredu. Cena spiatočnej letenky je 376€ vrátane poistenia storna. Ak nemáte záujem o poistenie bude vás charterová (a tým pádom aj najpohodlnejšia) letenka stáť 356€

Cena

1 surfová lekcia - 38€

3 surfové lekcie - 108€

5 surfových lekcií - 173€

7 surfových lekcií - 233€

Surfový kurz 5 dní - 180€

 

Prenájom surfu na týždeň 92€

Prenájom surfu na deň 16€

Prenájom surfu po ukončení lekcie 11€

Prenájom neoprénu na týždeň 30€

Prenájom neoprénu na deň 5,50€

 

Ubytovanie v Surf house – izba pre 6 osôb/ noc - 28€

Ubytovanie v Surf house – izba pre 1 osobu/ noc - 54€

Ubytovanie v Surf house – izba pre 2 osoby / noc (cena za 2 osoby) - 54€

 

Ubytovanie v apartmáne LA SANTA (max. 2 osoby) / apartmán/ noc - 54€

(na konci pobytu sa platí taxa za upratovanie 30€)

 

Pre individuálnu ponuku a viac informácií píšte na lenka@surf-trip.sk. Radi vám zostavíme balíček na mieru, nájdeme najvhodnejší termín a poradíme s ideálnym ubytovaním pre vašu skupinu. 

Lokalita a podnebie

Kanárske ostrovy sú miestom večnej jari s ideálnym podnebím . Ich „uzdravujúca“ klíma bola od počiatku osemnásteho storočia označovaná za zázračnú a odporúčaná doktormi k liečbe chorôb dýchacieho ústrojenstva. Niektoré ostrovy patria k zabudnutým rajom Atlantického oceánu. Vďaka kvalitným vlnám ich európski surferi nazývajú „Havajskými ostrovmi Atlantiku“. Na Lanzarote sa nachádza aj slávny spot El Quemao prezývaný „európsky Pipeline“. 

Vulkanický národný park Timanfaya robí z Lanzarote najpodivnejšie a najprekvapivejšie miesto celého Kanárskeho súostrovia. Pod hlavičkou UNESCO bolo vyhlásené za biosférickú rezerváciu. Jeho nezabudnuteľné panorámy doplnené výsledkami vulkanickej činnosti sú ešte čarovnejšie vo chvíli, kedy zistíte, že zo všetkých kopcov je vidieť až na oceán.

Slnko na Lanzarote svieti nepretržite a prší len výnimočne. Teplo na plážach je tiež v zime a väčšinu času potrebujete len plavky. Na večer sa hodia dlhé nohavice a mikina. Do vody je potrebný neoprén (ideálny o hrúbke 3´2´´), pri teplejších dňoch postačí aj krátky neoprén, poprípade boardshortky. Pokročilým jazdcom odporúčame gumové topánky do vody, ktoré ich ochránia pred ostrými korálmi. Minimálne denné teploty sa pohybujú okolo 19°C, maximálne sa pohybujú okolo 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zime má o niečo menej. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!