On the road Španielsko 2019
Streda 26. Decembra 2018
Autor: Surf-trip.sk
Foto-video: surf-trip.sk
0 komentárov

On the road Španielsko 2019

Máme skvelú novinku!!! Spoločne s crew z WildHouse vás v máji 2019 pozývame na surfový road trip po severe Španielska.

V druhej polovici mája 2019 sa môžete tešiť na pobyt pre surferov, ktorí chcú poznať spoty severného Španielska a urobiť v krátkej dobe čo najväčší pokrok. V priebehu cesty navštívime tri surfhousy. Náš legendárny v Langre, WildHouse v hornatej Astúrii a jeden lokálny surfhouse.

Ide o prvú spoluprácu s WildHousom, ktorý vedie český big wave surfer Matěj Novák. „Pobyt robíme v spolupráci s Matejom Novákom, pretože si myslíme, že rovnako ako my kladie dôraz na vysokú úroveň výučby. On v hornatej Astúrii a my zase v Kantábrii,“ približuje spoluprácu Terka Olivová. „Realizovať takto pokročilý koncept náročný na prípravu aj kvalitu inštruktorov sa nedá s hocikým, preto sme radi, že sa na cestu vydáme z kolegami zo Surf-tripu,“ dopĺňa Matěj Novák.

Nauč sa hľadať správne spoty na severe Španielska

„Našim cieľom je ponúknuť pokročilým surferom niečo nové, niečo čo im pomôže zlepšiť surfové zručnosti ale aj teoretické znalosti. Vo chvíli, kedy už viete chytať vlnu a jazdiť do strany prichádza čas zorientovať sa na rôznych surfových spotoch. Aj to patrí k dôležitým skills každého surfera. Jazdiť skvele na jednej pláži, ktorú máte prečítanú vôbec neznamená, že to budete vedieť aj na vlne za rohom,“ dopĺňa Terka.

Účastníci desaťdennej cesty za španielskými vlnami budú na začiatku rozdelení do troch skupín a to podľa ich zručností a predstáv o tom, čo sa chcú naučiť. Každý inštruktor bude mať na starosti maximálne štyroch surferov.

Účastníci sa okrem každodenného spoločného surfovania môžu tešiť na pozorovanie big wave spotov a videocoaching. Inštruktori sa budú venovať taktiež teórii s dôrazom na predpoveď vĺn, vyhľadávanie vhodných spotov a surfovú etiketu, ktorú na severe Španielska oceníte viac ako kdekoľvek inde. K tomu budú na programe prednášky a prekonávanie prekážok, s ktorými sa surferi, ktorí sa vydajú na cestu za vlnami stretávajú najčastejšie. „Jednoducho ide o taký asistovaný surf trip, predstupeň samostatných výletov našich surferov, ktorí v priebehu desiatich dní s nami naberú dostatok skúseností a znalostí na to, aby sa s doskou cítili bezpečne nech už sa vyberú kdekoľvek.“ zhŕňa cieľ ON THE ROAD Matej.

Počas celého pobytu bude maximálny komfort zabezpečovať taktiež fotograf, kameraman a šoféri sprievodných dodávok.

Prihlás sa na surfový kemp pre pokročilých!!!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!