Prvú Surf Academy povedie Gary Zebrowski
Štvrtok 06. Apríla 2017
Autor: Surf-trip.sk
Foto-video: surf-trip.sk
0 komentárov

Prvú Surf Academy povedie Gary Zebrowski

Francúzsky Hossegor je Mekkou európskeho surfingu. Posledné dva augustové týždne tu pod vedením profesionálnych českých inštruktorov prebehne prvá surfová akadémia pre všetkých, ktorí to so surfovaním myslia trošku vážne.

Českí surfoví inštruktori s medzinárodnou ISA licenciou, Otmar Oliva, Lenka Sedlářová a Petr Skála si po desiatich rokoch organizovaní surfových dovoleniek po celom svete trúfli na odvážny kúsok. Spoločne so svojím dlhoročným kolegom, francúzskym surferom a inštruktorom Gary Zebrovskim, organizujú na konci augusta, kúsok od známeho Hossergoru vo francúzskom mestečku Léon prvú českú surfovú akadémiu pre záujemcov primárne vo veku 15 – 25 rokov. Tešia sa ale aj na starších účastníkov. A samozrejme na účastníkov zo Slovenska. 

„Naším cieľom je aby účastník akadémie urobil naozaj rýchle pokroky. Pri cestovaní po rôznych destináciách sveta stretávame Čechov a Slovákov, ktorí síce jazdia pekne, ale už päť, šesť rokov aj úplne rovnako. A to je škoda“ hovoria organizátori pobytu. „Títo ľudia si väčšinou myslia, že o surfovaní vedia všetko, že napríklad robia dokonalé radikálne cut backy. Z pláže ale vidíte, že je to skôr o šťastí a podarí sa im to väčšinou omylom a že možno tak stočia špičku k vrcholu vlny. A pritom by stačilo keby im niekto dal jednu alebo dve rady a ich jazdenie by sa posunulo o sto percent dopredu.“

Surfovanie je o postupnom zdokonaľovaní jednotlivých fáz jazdy, o trpezlivosti a nepatrných detailoch, ktoré vedú k veľkým zmenám pri jazde. A presne takých zmien chcú organizátori Surf Academy za pomoci videocoachingu, individuálneho prístupu, asistencie profesionálnych jazdcov a spoločného surfovania docieliť. Pobyt odporúčame tým, ktorí už aspoň jeden až dva surfové kurzy absolvovali a vedia, že by sa v priebehu nasledujúcich rokov a počas dovoleniek chceli venovať práve surfovaniu. 

Na Surf Academy sa môžete prihlásiť už dnes a to na: http://www.surf-trip.sk/sk/surftrip/destinacia/surf-academy-2017

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!