Leto vo Francúzsku 2019
Pondelok 11. Februára 2019
Autor: Surf-trip.sk
Foto-video: surf-trip
0 komentárov

Leto vo Francúzsku 2019

Ďalšie nezabudnuteľné leto na krásnom francúzskom vidieku v mestečku León. Surfhouse len 10 minút jazdy od pláže po celé leto 2019, surfové kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých so skúsenými lektormi.

Základné informácie

Cena zájazdu         ubytovanie od 24€/noc
Inštruktori:         Otmar Oliva, Petr Skála, Lenka Sedlářová 
Doprava:         mikrobusy, vlastná doprava, letecky
Navštívené krajiny:         Francúzsko
Surfové vybavenie:         k zapožičaniu
Ubytovanie:         SURFTRIP surf house u jazera
Poistenie:         nie je v cene zájazdu
Doplnkové aktivity:         surf, bajky, korčule, výlety do okolia
  

Dostupné termíny

Na letné surf tripy sa môžete hlásiť už teraz. Kurzy začínajú vždy sobotným príjazdom. Pokiaľ vám nevyhovujú termíny píšte na email: lenka@surf-trip.sk

SURFTRIP surf house

SURFTRIP surf house nájdete na okraji malebného mestečka Léon, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov od vyhláseného surfového spotu Messanges a niekoľkých ďalších pláží. Vo vile dekorovanej v klasicky francúzskom vintage štýle nájdete dve štvorlôžkové a jednu dvojlôžkovú izbu. Celé podkrovie slúži ako spoločná izba až pre šesť osôb, čo je ideálne pre väčšiu partiu kamarátov. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou. SURFTRIP surf house je ideálny taktiež pre väčšie skupiny kamarátov alebo niekoľko rodín.

Maximálny počet ubytovaných je štrnásť osôb.

V prízemí domu je spoločenská miestnosť s jedálňou, krbom a televíziou. Väčšinu času ale budete tráviť vonku na zastrešenej terase, ktorú si hneď po príjazde zamilujete. Pred surf housom je trávnatá záhrada, ktorá ponúka veľké množstvo aktivít. Môžete tu cvičiť jógu, trénovať balans na slack-line a indoboarde alebo len tak odpočívať v tieni v hojdacej sieti. V cene ubytovania je posteľná bielizeň, odporúčame vlastné uteráky. Ubytovanie v stanoch nie je možné.

Len desať minútovou chôdzou sa dostanete k jazeru Étang de Léon, na ktorého brehu sa nachádza rozľahlá prírodná rezervácia. Na jazere si môžete vyskúšať paddleboard, windsurf alebo obyčajné šlapadlo. Pre leňochov a hladových je tu taktiež piesočná pláž a reštaurácia ponúkajúca klasické francúzske špeciality. Keď sa vydáte na druhú stranu po pár minútach sa dostanete do centra mestečka. Okrem nádhernej architektúry tu nájdete kaviarne, reštaurácie, obchody so suvenírmi a kino. Priamo na hlavnom námestí prebiehajú každý deň doobeda farmárske trhy.

Surfovanie

Ak keď sa surf house nenachádza priamo pri oceáne, určite nemusíte mať strach, že sa vo vlnách nevyšantíte podľa svojich predstáv. Len 15 minút autom od domu nájdete vyhlásené surfové spoty MessangesMoliets. Počas minuloročnej sezóny sme objavili aj jeden menej známy spot, ktorý ponúka perfektné podmienky po celý deň. Na pláž jazdíme každý deň, pokiaľ to podmienky dovolia aj dvakrát denne.

Surfové lekcie nie len pre úplných začiatočníkov ale aj pre skúsených jazdcov sú vedené skúsenými inštruktormi s licenciou ISA, ktorá je samozrejmosťou. V Léone má výučbu na starosti náš dlhoročný priateľ a skvelý surfer Gary Zebrowski. Gary je taktiež skvelý snowboardista a už dvakrát reprezentoval Francúzsko na ZOH. Aby sme váš surfový progress ešte viac podporili, tak k trom lekciám v priebehu týždňa pridávame obľúbený videocoaching, ktorý pomôže odhaliť jazdecké chyby. Vďaka rozboru jazdy si svoje chyby ľahšie uvedomíte a ďalšie dni sa ich budete snažiť odstrániť.

K dispozícii je taktiež požičovňa kompletného surfového vybavenia pre jazdcov na všetkých úrovniach. Pokiaľ si nie ste istí aká doska je pre vás najlepšia nemusíte zúfať, v priebehu pobytu ich môžete vyskúšať hneď niekoľko a postupne zistíte aký druh vám najviac vyhovuje.

Lokalita

Kúzelné mestečko Léon nájdete v oblasti Les Landes, 27 kilometrov od Hossegoru a 50km od kúpeľného mesta Biarritz. Najbližšie pláže sú vo vzdialenosti 10 minút jazdy autom smerom na MolietsMessanges. Zamilujete si ho pre atmosféru francúzskeho vidieku, rodinných reštaurácií, vidieckych obchodíkov s miestnymi produktmi, historické zákutia a jazera. To leží na okraji turistami neobjavenej prírodnej rezervácie Courant d´Huchet. Surfové spoty v okolí ponúkajú rovnako kvalité vlny ako Hossegor a Seignosse, ale v priebehu leta je tu o mnoho menej turistov. Surfové lekcie pod vedením Garyho Zebrowski budú prebiehať vo Vieux Boucau.

Stravovanie

V SURFTRIP surf house sú vám k dispozícii dve plne vybavené kuchyne, v ktorých si môžete každý deň pripravovať svoje obľúbené jedlá. Jena je v prízemí domu a druhá vonku na priestrannej terase. Vonkajšia kuchyňa disponuje veľkým elektrickým grilom.

Čo sa týka nákupu potravín, tak máte niekoľko možností. Pravidelne jazdíme do miestneho supermarketu, kde nakúpite naozaj kvalitné potraviny za ceny ako u nás. Labužníci môžu nakupovať mäso u mäsiara, seafood v rybárni a ovocie, zeleninu, pečivo a lokálne víno na farmárskych trhoch. Tieto obchody sú vzdialené len niekoľko minút chôdze od domu. Môžete taktiež navštíviť niekoľko reštaurácií ponúkajúcich klasické francúzske špeciality, seefood alebo úžasnú pizzu. Náš personál vám po dohovore rád pripraví vyhlásené hamburgery, či francúzsku klasiku Filet mignon.

Doprava

Cesta do Léonu má síce takmer 1 800 km, ale po nemeckých a francúzskych diaľniciach pomerne rýchlo ubehne. V prípade záujmu vám môžeme odporučiť nami overenú trasu, na ktorej sa vyhnete väčšine mýtnych brán a ušetríte tak nemalé peniaze.

Najkomfortnejším spôsobom dopravy je lietadlo. Najvýhodnejšie lety nájdete na trase Praha – Bordeaux od spoločnosti Volotea Airlines. Po dohovore vás môžeme vyzdvihnúť na letisku Biarritz alebo Bordeaux. Pokiaľ nemáte vlastnú dopravu ponúkame vám odvoz osemmiestnymi klimatizovanými mikrobusmi. Tie odchádzajú z Prahy každý piatok večer a späť sa vracajú nasledujúcu sobotu v doobedňajších hodinách, takže návrat do Prahy je plánovaný na nedeľu doobeda.

Služby

Zapožičanie surfového vybavenia

V priebehu leta požičiavame surfové vybavenie pre úplných začiatočníkov, pokročilých jazdcov ale aj pre expertov. S výberom vám vždy poradia členovi nášho tímu. Aj napriek širokej ponuke odporúčame rezerváciu vopred a to predovšetkým vtedy, že máte špecifické požiadavky.

Surfové lekcie

Už štvrtý rok s nami spolupracuje profesionálny surfový inštruktor Gary Zebrowski. V priebehu leta si u neho môžete objednať tri alebo viacej surfových lekcií pre začiatočníkov aj pokročilých. Menej ako tri lekcie neponúkame. Na základe skúseností vieme, že sa za tak krátku dobu moc pokrokov vo Francúzsku neurobí. V prípade núdze môžeme ponúknuť jednu ukážkovú lekciu.

Surfový guide

Pre skupinky pokročilých jazdcov ponúkame surfového guida, ktorý vás prevedie miestnymi surfovými spotmi, predstaví špecifiká okolitých pláží, natočí video a večer s vami preberie vaše jazdy.

Výlety do Hossegoru a Biarritz

Ak budete mať chuť môžete si s nami jeden deň v týždni zájsť na výlet do Hossegoru a Biarritz. Cestu za poznaním zakončíme na večeri vo vyhlásenej mušlárni v Cabretone.

Doprava do/z Francúzska

Ak nemáte vlastnú dopravu môžete využiť našu a to z Prahy do Francúzska a späť. Z Prahy vyrážame každý piatok večer a vraciame sa nasledujúcu nedeľu ráno. Ak chcete do Francúzska letieť a využiť dopravu na pláže a do obchodov na mieste môžete využiť naše dodávky.

Balíčky a ceny

Pre uľahčenie príprav vášho surfového leta sme pripravili päť jednoduchých balíčkov:

BED & SURF: 308€

 • Cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe a 7x zapožičanie surfu a neoprénu

BED & SURF & VÝUČBA: 396€

 • Cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe, 3x surfové lekcie a 7x zapožičanie surfu a neoprénu

ODPORÚČAME!!! BED & SURF & VÝUČBA & DOPRAVA NA MIESTE: 420€

 • Balíček je pripravený predovšetkým pre úplných začiatočníkov, cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe, 3x surfové lekcie vrátane každodennej dopravy na pláž, 7x zapožičanie surfu a neoprénu

BED & SURF & DOPRAVA NA MIESTE: 356€

 • Tento balíček predstavuje kompletný servis pre samostatných surferov, ktorí nemajú vlastnú dopravu. Cena zahŕňa 7x ubytovanie v štvorlôžkovej izbe, 7x zapožičanie surfu a neoprénu a 7x dopravu

BED & DOPRAVA NA MIESTE: 236€

 • Balíček odporúčame samostatným surferom bez vlastnej dopravy, ktorí u nás chcú byť čo najdlhšie. Cena zahŕňa 7x ubytovanie v päť až šesť lôžkovej izbe a dopravu po celý týždeň.

Ceny individuálnych služieb

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe: 34€
 • Ubytovanie v štvorlôžkovej izbe: 26€
 • Ubytovanie s spoločnej izbe 5 – 6 osôb: 24€
 • Zapožičanie surfu: 14€
 • Zapožičanie neoprénu: 32€/týždeň
 • 3 surfové lekcie vrátane dopravy na pláž: 96€ + zapožičanie vybavenia
 • 5 surových lekcií vrátane dopravy na pláž: 144€ + zapožičanie vybavenia
 • Výlet do Biarritz a Hossegoru: 16€/osoba pri min. počte 5 osôb
 • Doprava z/do Prahy: 108€
 • Využitie každodenného jazdenia na pláže: 64€/týždeň
 • Surfguide vrátane dopravy po plážach: 48€/deň pri počte do 5 osôb
 • Doprava z/na letisko v Bordeaux: 75€/auto

!!!Účastníkov s vlastnou dopravou upozorňujeme, že samostatné kurzy sú vždy od soboty do soboty!!!

Individuálne služby

Pokiaľ máte záujem len o surfové lekcie alebo zapožičanie surfového vybavenia kontaktujte nás na email crew@surf-trip.cz alebo volajte +420 606 288 545

A AKÁ JE REALITA?

Prečítajte si v autentických príspevkoch od našich účastníkov o tom ako to u nás v skutočnosti vyzerá. 

Sama do Francúzska? Mám sa báť?  Ako Martinka Pastrňková vyrazila po prvý krát do francúzskeho Léonu. 

Veľa vĺn a pohoda. Ako to vidí inštruktor Petr Skála?

Aj šlapadlo sa dá potopiť. Podrobný zápisníček o tom, ako môže vyzerať váš surfový pobyt v našom letnom surf house vo Francúzsku. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!